שאלות ותשובות עם ממציא Roccbox – טום גוזני

פורסם תאריך 1.2016
בואו ניקח צעד אחורה בזמן כדי לשאול את טום מה נתן לו את הרעיון ל Roccbox, באילו אתגרים נתקל בעת פיתוחו ואיך הוא מרגיש לגבי יציאתו הקרובה לשוק …

אתה מנהל כבר עסק מוצלח לשיווק תנורי פיצה, מה לכל הרוחות גרם לך לקחת על עצמך פרויקט בהיקף כה אדיר?

“חברת Stone Bake Oven היא עסק נהדר, אנו מתכננים ובונים את הטאבונים היפים הללו ומפיקים הנאה עצומה מלראות את האוכל הנפלא שלקוחותינו מייצרים (שולחים לנו תמונות כמעט מדי יום), אך לאורך כל התקופה בה פיתחתי את העסק פשוט הרגשתי שזה לא הוגן שלא כל אחד יכול ליהנות מסגנון חיים שמלווה טאבון מוסק עץ בין אם משום שאין לו גינה, או משום שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו להוציא למעלה מ-1000 ליש”ט רק על בניית תשתית מתאימה. זה מה שבאמת הניע אותי. רציתי ליצור משהו נגיש (ובמחיר סביר) לכמה שיותר אנשים, אבל ידעתי שאני לא יכול להתפשר על איכות הבישול, היה צריך שזה יעבוד כמו הטאבונים הכי מקצועיים שלי, ובגלל זה אנחנו מבלים כבר שנתיים בתהליך.”

מה היה האתגר הגדול ביותר שלך בפיתוח Roccbox במהלך השנתיים האחרונות?

“אני מאמין שכל נושא ‘המזעור’ של סביבת הבישול. תנורי 400 מעלות מסורתיים מאוד כבדים, הכיפה ורצפת האבן גורמות להם לשקול טון! אבל זו הסיבה לכך שהם עובדים כל כך טוב; הם יוצרים חום יבש אמיתי שעושה קסמים למאפים. הם גם שומרים על החום במשך זמן רב, ואינם מתוכננים להעברה ממקום למקום – בניגוד גמור ל Roccbox. אז שכרנו את האנשים הטובים ביותר בענף כדי שיסייעו לנו. פיתחנו רצפת אבן מיוחדת לספיגת לחות, השתמשנו בשלוש שכבות בידוד עם מאפיינים ושימושים שונים, תכננו כל רכיב מאפס כדי לוודא שהוא פועל בדיוק כפי שנדרש, ועדיין לא סיימנו עם הבדיקות! אני לא יכול לחכות כדי לחשוף את כל התכונות בקרוב.”

ספר לנו עוד קצת על הצוות שלך, מי עושה מה?

ל“יש לנו צוות של כוכבים שעובד על המוצר הזה, פשוט לא היינו מגיעים עד כאן בלעדיהם. ראשית יש את פטריק, מהנדס הבית המוכשר להפליא שלנו שסייע לי לבנות את האב-הטיפוס הראשון, ושממשיך לבצע שינויים בכל חלקי המוצר על בסיס יומי. ג’ף מטפל בכל הדרישות המסחריות שלנו – החל מהפטנט ועד אישור ה-CE העולמי, ג’ף אחראי לוודא ש Roccbox עונה על כל הדרישות למכירות בינ”ל. מייק הוא המהנדס הטכני שלנו שהופך את הרעיונות הקיצוניים שלנו לתוכניות מציאותיות וניתנות למימוש. לאחרונה שלחנו מעל 200 עמודים של תיעוד טכני למפעל לייצור האב-טיפוס השלישי שלנו, בלי מייק היה נוצר פער עצום בינינו לבין תהליך הייצור. ריץ’ מטפל במותג ובשיווק העולמי שלנו. לא אפסח על פול שסייע לנו ליצור הדמיה תלת ממדית של המוצר עוד לפני שבכלל ייצרנו אב טיפוס כלשהו. אל הוא גורו הווידאו שלנו, שתפקידו להפיק סרטוני בישול מעוררי השראה ולסייע לנו לשתף את הסיפור של Roccbox. ג’רארד התאים את המבער המקורי שלנו כך שימקסם את יעילות ותפוקת החום שלו – וזה עדיין לא כולם, אני מרגיש רע שלא להזכיר את כולם כאן – אולי אנחנו צריכים לפרסם פוסט לגביי כל אחד מהם?”

אם היית יכול לחזור שנתיים אחורה, האם יש משהו שהיית עושה אחרת?

“למדתי הרבה על ניהול פרויקטים גדולים בשנתיים האחרונות אבל בדיעבד, אולי הייתי משנה קצת את אופן ניהול הפרויקט ואת האופן בו הקצנו משאבים להיבטים שונים בפיתוח. יחד עם זאת יותר כסף לא היה מקדם כלום, אני קפדן מאוד וכל פרט חייב חייב להיות מדויק. כשיוצרים משהו חדש אין למה להשוות אותו ולכן אני סבור שיש סיבה טובה לכך שזה לקח כל כך הרבה זמן.”

אתה מתקרב להשקה כבר, מה הכי מרגש אותך והאם יש משהו שאתה מתוח לגביו?

“עולם הטאבונים מוסקי עץ וגז התפתח מאוד במשך ארבע השנים האחרונות. Roccbox שונה בכך שהוא מוצר עולמי המתאים לכל כיס שהחלטת הרכישה לגביו קלה מאוד.  אני מתרגש מכל מה שקשור ב Roccbox, נהניתי מאוד מהשנתיים של העבודה על המוצר, אבל אם הייתי צריך לבחור דבר אחד להתרגש ממנו, זה ככל הנראה יהיה לראות מה הלקוחות שלנו מבשלים באמצעותו. Roccbox הוא לא רק מוצר, הוא הופך את אמנות הבישול בחום גבוה לזמינה לכולם – אני אוהב את הרעיון של חברים ובני משפחה נפגשים יחדיו ופועלים ביצירתיות, זה דבר מקסים.”

מתי יהיה Roccbox זמין לרכישה?

“אנו רוצים להשיק את Roccbox  כשנהיה באמת מוכנים ולכן, עד כה הקפדנו להתעכב עם הבאאז הפרסומי ותאריך ההשקה יש לנו עוד הרבה עבודה במפעל, יש עוד הרבה שיפורים לעשות החודש, וגם מספר שינויים סופיים באב-הטיפוס החדש. כרגע אנחנו עובדים על הגימורים האחרונים וכמה עניינים של אסתטיקה. כמו כן, אנחנו בוחנים מספר שותפים חדשים כדי להבטיח שנוכל לייצר מספיק יחידות ולשמור על המחיר בנקודה בה אנחנו מעוניינים לשמור אותו. ההשקה תהיה בשנה הבאה אבל כבר ניסינו דגם מייצור ראשון והתוצאות עלו על כל הציפיות שלנו, זה מאוד מרגש …”