סטרטר מחמצת

הכל, פיצה ומאפים
0°C
מתאים ל ROCCBOX
מחמצת..נכון תמיד שאומרים את המילה הזו כולם קצת נבהלים..אז יש לנו בשבילכם מתכון פשוט וסופר טעים לבצק פיצה על בסיס מחמצת.
מחמצת בסופו של דבר זה תערובת של מים וקמח מעורבבים היטב המהווה כר פורה להתרבות של חיידקים ושמרים טבעיים.
יש אין סוף סוגיות בנושא המחמצת אבל אם אתם רוצים לשמור על זה פשוט תעקבו אחר ההוראות הבאות, קראו את המתכון ותתכוננו להכין את הפיצה הטובה ביותר שאכלתם אי פעם …
תהליך הכנה
1
יום ראשון – יוצקים 125 גרם מים בטמפרטורה של 24c באחת מצנצנות הזכוכית ומוסיפים 100 גרם קמח שיפון. מערבבים היטב עם מרית הגומי עד חלק. מנקים את שולי הצנצנת וסוגרים במכסה מתאים. הניחו בצד (טמפרטורה אידיאלית בסביבות 23c) למשך 24 שעות.
2
יום שני- העבירו באמצעות כף 70 גרם מהתערובת שהכנתם אתמול לצנצנת נקייה (את היתרה ניתן להשליך – אך שיטפו היטב את הצנצנת כי תזדקקו לה שוב בהמשך) הוסיפו 110 גרם מים (בטמפרטורה של 24c) וערבבו היטב. הוסיפו 50 גרם קמח שיפון ו 50 גרם קמח לבן – ערבבו עד חלק. נקו את שולי הצנצנת מהעיסה ושמרו באותו המקום ל 24 שעות נוספות.
3
יום שלישי- בצעו בדיוק את אותם השלבים כמו ביום השני.
4
יום רביעי- פעלו שוב בדיוק כמו ביום ביומיים הקודמים והשאירו את העיסה לנוח 24 שעות נוספות. טיפ קטן: בכדי לדעת שהמחמצת שלכם פעילה כדאי לסמן את גובה העיסה בכל יום בעת ההזנה וכך תוכלו לעקוב אלר התפתחותה.
5
יום חמישי- בצעו בדיוק את אותם השלבים כמו יום רביעי.
6
יום שישי- קחו 50 גרם מהמחמצת לצנצנת הנקייה והוסיפו 100 גרם מים (בטמפרטורה של 24c).ערבבו היטב. הוסיפו 50 גרם קמח שיפון ו 50 גרם קמח רגיל. ערבבו שוב עד אחיד , נקו את שולי הצנצנת, סגרו והניחו באותו המקום למשך 24 שעות נוספות.
7
יום שביעי- ה”האכלה” שתתבצע היום למחמצת יכולה להיות ה”האכלה” היומית שלך קדימה (ניתן גם “להאכיל” עם סוגי קמחים אחרים לבחירתכם). אם אתם מתכננים להשתמש במחמצת לסירוגין ניתן להאכיל פעם בשבועיים ולא בכל יום..בין לבין מומלץ לשמור את המחמצת במקרר. ההאכלה האחרונה לפני שימוש במחמצת. העבירו 25 גרם מחמצת לצנצנת הנקייה והוסיפו 100 גרם מים, 50 קמח שיפון ו 50 גרם קמח רגיל. ערבבו עד חלק, נקו את שולי הצנצנת מעיסה סגרו והשאירו ל 24 שעות נוספות.
8
יום שמיני והלאה- ניתן להבחין שהמחמצת עולה ויורדת לאורך היממה נסו להבין מתי בערך ניתן לראות עלייה פי שלוש מגובה המחמצת – זוהי אינדיקציה נהדרת לכך שהמחמצת טובה לשימוש!
מרכיבים
  • 1 ק”ג קמח שיפון באיכות טובה
  • 1 ק”ג קמח רגיל
  • מים

ציוד נדרש:

  • 2 צנצנות זכוכית עם מכסה מתאים
  • מרית גומי
  • משקל
  • גומייה
  • מדחום
איך זה נראה?
אביזרים נלווים